×
Etiketë: reagon
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka reaguar ndaj shkrimeve në mediat serbe lidhur me një “tentim kidnapimi” të një të mituri në Obiliq. Njoftimi i policisë: Lidhur me informacionet e publikuara në mediat serbe, që sipas tyre,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme rreth hapjes së një procedure ku mund të licencohet hapja e kazinove në pika të caktuara dhe të një shume të madhe parash. Sipas Ramës kjo nuk...
Lajme28 Shtator 2020
Vendi nuk do të ekzistonte dot pa historinë, të kaluarën, të bëmat, popujt e shumtë që kanë ikur e kanë ardhur, heronjtë, të rënët, themelet mbi të cilat sot ngritet e ardhmja jonë. Historia që...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Zyrës për Ofrimin e Asistencës për Qytetarët e Luginës së Preshevës. Kjo zyrë do funksionojë në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës. Lidhur me këtë...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, e ka sfiduar ish-Kryeministrin Albin Kurti lidhur me arrestimet e fundit të Gjykatës Speciale. Molliqaj e ka pyetur Kurtin se ku është sot ai dhe çka mund të bëhet tash...
Lajme27 Shtator 2020
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë ka reaguar lidhur me therjen e djeshme me thikë të infermierit në QKUK. Kjo shoqatë e ka cilësuar akt qyqar dhe të papranueshëm sulmin e djeshëm, ndërsa...
Lajme26 Shtator 2020
Në lidhje me zhvillimet e fundit të Speciales dhe arrestimet e djeshme të krerëve të veteranëve, ka reaguar Rexhep Selimi, deputet i VV-së dhe njëherit i ftuar nga Specialja më herët. Selimi që ishte vet...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndëtësisë ka reaguar ndaj therjes me thikë të infermierit sot në QKUK. MSH përmes një komunikate për media ka deklaruar se sulmet ndaj mantelbardhëve janë të papranueshme. “Pavarësisht rrethnave të cilat kanë çuar...
Vip26 Shtator 2020
Fjolla Morina ka bërë reagimin e parë që prej ‘zhurmës’ që u bë për arrestimin e saj. Ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina është arrestuar në pikën kufitare në Morinë, pasi në veturën e saj...
Lajme26 Shtator 2020
Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po...
Lajme26 Shtator 2020
Ariana Haradinaj, vajza e Nasim Haradinajt ka shprehur mllefin e saj pas arrestimit të babait, dje nga forcat e EULEX-it në Prishtinë. “Heroi im”, ishte mbishkrimi i Arianës, e cila jeton në Suedi.  
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka reaguar duke postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ndaj arrestimeve që u bënë sot gjatë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.