×
Etiketë: sondazhet
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sondazhi i parë pas duelit televiziv mes Donald Trump dhe Joe Biden, shfaq kandidatin demokrat në avantazh me 8 pikë ndaj rivalit republikan. Biden zotëron 50% të mbështetjes, kundër 42% të Trump. Për sajtin e...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden është në epërsi ndaj republikanit Donald Trump me 12 për qind, tregoi një sondazh i Reuters dhe Ipsos të mërkurën. Një sondazh i kryer midis 3 dhe 8 shtatorit...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Nëse një vaksinë e koronavirusit do të ishte e disponueshme sot, gjysma e amerikanëve nuk do të vaksinoheshin për shkak të mungesës së besimit, tha të hënën ish-kirurgu amerikan Dr.Vivek Murthy. Një nga pasuritë më...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Sipas sondazheve më të fundit, populli amerikan ka vendosur të ndëshkojë kreun e Shtëpisë së Bardhë për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë së koronavirusit në vend. Rivali i tij demokrat Biden ka 52 për qind...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Kroatët do të votojnë të dielën në sfondin e një rikthimi të koronavirusit gjatë zgjedhjeve legjislative të komplikuara nga konservatorët në ikje që po përballen me një koalicion të qendrës së majtë. Përshëndetur fillimisht për...
Lajme01 Korrik 2020
Alarmi vjen nga e djathta e madje edhe ultrakonservatorja Foxnews ka nisur ta ngrejë si hipotezë. A mund të tërhiqet Trump nga gara për Shtëpinë e Bardhë? Nën zë thuhet se republikanët i druhen një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.