×
Etiketë: biden
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Këshilltari i ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell ka kritikuar ashpër administratën e presidentit aktual Joe Biden lidhur me qëndrimet që ka mbajtur ndaj Rusisë pas pushtimit të Ukrainës. Përmes një postimi...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sondazhi i parë pas duelit televiziv mes Donald Trump dhe Joe Biden, shfaq kandidatin demokrat në avantazh me 8 pikë ndaj rivalit republikan. Biden zotëron 50% të mbështetjes, kundër 42% të Trump. Për sajtin e...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS News, fitues i debatit u shpall Joe Biden. Në debatin kaotik 90 minutësh, Biden siguroi...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump sot ka kërkuar që kundërshtari i tij në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden të testohet për drogë përpara debatit që do të mbahet ditën e martë. Ai gjithashtu tha se dhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Kandidati presidencial demokrat i SHBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një peticion urgjent Senatit, i cili dominohet nga Republikanët, duke i kërkuar që të heqë dorë nga votimi për Gjykatën e Lartë para zgjedhjeve presidenciale....
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkura, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij demokrat në zgjedhjet e nëntorit, Joe Biden, i përqendruan fushatat e tyre në zjarret vdekjeprurëse në Bregun Perëndimor të SHBA-së, duke shprehur pikëpamje krejt...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden është në epërsi ndaj republikanit Donald Trump me 12 për qind, tregoi një sondazh i Reuters dhe Ipsos të mërkurën. Një sondazh i kryer midis 3 dhe 8 shtatorit...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Ndonëse në Kosovë shumëkush tha se administrata e Trumpit dhe Bashkimi Evropian janë në një lloj “përplasjeje” për çështjen e Kosovës, kjo nuk duket të jetë aspak kështu. Madje, duket se emisari special i SHBA-ve...
Lajme04 Shtator 2020
Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se Kosova duhet të jetë një shtet i pavarur, e jo pjesë e Serbisë. Këtë koment e dha në Wilmington, të premten,...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Pas dy konventave politike, Joe Biden (demokrat) mban një avantazh ndaj Donald Trumpit (republikan) në garën për presidencën e SHBA-së, sipas një sondazhi të ri të CNN-it. Midis votuesve të regjistruar, 51 për qind mbështesin Bidenin,...
Vip02 Shtator 2020
Stresi është një ndër reperët më të përfolur të skenës shqiptare. Ai është shumë aktiv në rrjetet sociale , ku publikon herë pas here foto dhe video nga më të ndryshmet. Rreth një orë më...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe rivali i tij demokrat, Joe Biden, u përplasën rreth dhunës që ka shpërthyer në protestat në Portland të Oregonit. Trump e fajësoi kryebashkiakun demokrat të Portlandit, Ted...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.