×
Etiketë: trump
Lajme20 Shtator 2020
Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA’së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Richard Grenell, do të udhëtojë në Athinë, Prishtinë, Beograd dhe Jerusalem. I...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe republikanët në Senat, thanë më 19 Shtator se do të lëviznin me shpejtësi për të gjetur një pasardhës të Gjykatës Supreme, pas vdekjes së gjykatëses liberale Ruth...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin Nobel për Paqe. Kjo pasi, sipas tij, ai arriti të ndaloj...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Deri në muajin prill do të ketë mjaftueshëm vaksina për të gjithë qytetarët amerikanë, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump në një konferencë për shtyp. ”Deri në fund të vitit do të kemi 100 milionë doza,...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Sot në seancën gjyqësore në Londër ndaj kreut te WikiLeaks Julian Assange, u tha se i ishte kërkuar identiteti i burimit të informacioneve negative për kapin elektoral të Hillary Clinton. Sipas deponimeve, dy figura politike...
Lajme18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Presidenti Donald Trump kundërshtoi të mërkurën një deklaratë të drejtorit të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, lidhur me planet e administratës së tij për të vënë në dispozicion vaksinën për koronavirysin dhe për...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Aktorja që dikur garoi për guvernatore të New York-ut, e ka politikën në gjak; është plot pasion për të drejtat e transgjinorëve, për “Jetët me ngjyrë vlejnë” dhe të ardhmen e të majtës. Ajo diskuton...
Lajme16 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia më 4 shtator, në Uashington, nënshkruan marrëveshjen “historike” nën prezencën e presidentit amerikan Donald Trump. Nënshkrimi në letrat e bardha nuk është i mjaftueshëm, i rëndësishëm është implementimi i marrëveshjes mes dy...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të martën pretendoi se vendi mund të kenë në dispozicion një vaksinë anti-koronavirus pas katër javësh. “Do kemi një vaksinë brenda disa javësh; mund të shkojnë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë do t’i bëjë këto dy vende, ashtu si edhe Ballkanin dhe botën, më të sigurta. Një...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se çfarëdo sulmi i Iranit do të shkaktonte kundërpërgjigje një mijë herë më të fuqishme pas raportimeve se Irani është duke e planifikuar vrasjen e një diplomati...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkura, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij demokrat në zgjedhjet e nëntorit, Joe Biden, i përqendruan fushatat e tyre në zjarret vdekjeprurëse në Bregun Perëndimor të SHBA-së, duke shprehur pikëpamje krejt...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.