×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti s’komenton deklaratën e Trump për përqafimin me Vuçiqin në Washington

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka pranuar që të komentojë deklarimet e presidentit të SHBA’së.

  Presidenti i SHBA’së Donald Trump, gjatë një tubimi në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale ka thënë se kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë janë përqafuar në Zyrën Ovale, mirëpo Hoti nuk ka pranuar të komentoj rreth kësaj.

  “Unë nuk i komentoj deklaratat e presidentit”, ka thënë shkurtimisht Hoti në një konferencë për media.

  Hoti bashkë me Vuçiqin më 4 shtator kanë qëndruar në Washington ku edhe kanë nënshkruar disa zotime që ndërlidhen me investime të ndryshme në autostrada, hekurudha e linja ajrore.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e një rreshteri policor, pasi një ankese nga një qytetar sot në Prizren. Sipas tij,...
  Lajme19 Prill 2024
  Një 17 vjeçar është arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se ka tentuar ta vras me thikë një 20 vjeçar. I lënduari...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.