[wp-story]

Lajme

Hoti s’komenton deklaratën e Trump për përqafimin me Vuçiqin në Washington

Hoti s’komenton deklaratën e Trump për përqafimin me Vuçiqin në Washington
11:32 | 29 Shtator 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka pranuar që të komentojë deklarimet e presidentit të SHBA’së.

Presidenti i SHBA’së Donald Trump, gjatë një tubimi në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale ka thënë se kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë janë përqafuar në Zyrën Ovale, mirëpo Hoti nuk ka pranuar të komentoj rreth kësaj.

“Unë nuk i komentoj deklaratat e presidentit”, ka thënë shkurtimisht Hoti në një konferencë për media.

Hoti bashkë me Vuçiqin më 4 shtator kanë qëndruar në Washington ku edhe kanë nënshkruar disa zotime që ndërlidhen me investime të ndryshme në autostrada, hekurudha e linja ajrore.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera