×
Etiketë: washington
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka pranuar që të komentojë deklarimet e presidentit të SHBA’së. Presidenti i SHBA'së Donald Trump, gjatë një tubimi në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale ka thënë...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka lënë edhe një emër të ri Marrëveshjes së 4 Shtatorit të arritur në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. E ka pagëzuar si marrëveshje që e krijon...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Hoti në seancën e Kuvendit po diskuton me deputetët e Kosovës. Ai kritikoi deputetët e Vetëvendosjes për qasjen e tyre, tha se po fyejnë e nënqmojnë, me ta nuk po mundet të bëjë debat...
Lajme16 Shtator 2020
Në një intervistë për emisionin “Përballje”, Rexhep Selimi, shef i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar se pse kjo parti ka kërkuar interpelancë ndaj kryeministrit Avdullah Hoti. Selimi në intervistë me kryredaktorin Muhamet Hajrullahu,...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq në një intervistë në televizionin publik RTS, ka thënë se vendi i tij nuk ka pasur përkrahje nga Amerika në 30 vitet e fundit, dhe se dyert e Shtëpisë së...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti Aleksandar Vuçiq bisedoi në telefon me presidentin rus Vladimir Putin këtë mëngjes. Kështu ka bërë të ditur Tanjug duke iu referuar burimeve të saj diplomatike. Kjo është biseda e parë midis liderëve të Serbisë...
Lajme08 Shtator 2020
Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes në Washington është një lajm i mirë për serbët në Kosovë. Ai për portalin “Kosovo Online” tha se...
Lajme08 Shtator 2020
Haki Abazi i Vetëvendosjes tha se mos shkuarja e Thaçit e bëri të pa mundur që ai t’i dërgoi në Washington “thikat”.Abazi shtoi se nëse Thaçi nuk do ishte tek ura e Mitrovicës në Qershor...
Lajme07 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës i konsideron zhgënjyese zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi. Pritjet e mëdha qytetare dhe të PDK-së për një marrëveshje finale që garanton njohjen e ndërsjellë, janë kthyer në një proces pa...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Për Bashkimin Evropian, secila gjë për të cilën ka pajtim mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të jetë në përputhje me rregullat e bllokut. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Çështje të Jashtme dhe Politika të Sigurisë,...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë. Thaçi ka thënë që tash Kosova do të punoj në zhvillim ekonomik e krijim të vendeve të...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri serb Nebojsha Stefanoviq vlerësoi se Serbia po përballej edhe një herë me sfida të vështira, duke luftuar për interesat e saj jetësore kombëtare, por që falë Presidentit Aleksandar Vuçiq dhe përpjekjeve të tij, ajo...
Lajme04 Shtator 2020
Blerim Latifi, ish-këshilltar i Kadri Veselit, ka shkruar për takimin në Washington dhe pjesëmarrësit atje. Madje ai pjesëmarrjen Avdullah Hotit në cilësinë e kryeministrit e ka krahasuar me një proverb të lashtë ” kur dy...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.