×
Etiketë: washington
Lajme19 Qershor 2020
Profesori amerikan i “John Hopkins University” dhe eksperti për çështjet që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, thotë se do të jetë i lumtur nëse vërtetë në takimin e 27 qershorit në Washington mes Kosovës...
Lajme17 Qershor 2020
Kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, në mënyrë rapide është involuar në procesin e negociatave me Serbinë, duke hartuar një platformë sipas të cilës integriteti territorial dhe rendi shtetëror e kushtetues i Republikës së...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka ftuar liderët e partive politike për një takim të përbashkët nesër para udhëtimit në Washington. Hoti ka shkruar në Facebook se këtë ftesë e ka bërë me qëllim të bashkërendimit...
Lajme16 Qershor 2020
Një nga preokupimet e Presidentit Hashim Thaçi për takimin në Shtëpinë e Bardhë, ndonëse të një rëndësie krejt tjetër, janë edhe këmishat e tij. Kujdes në përzgjedhjen e tyre, i pari i shtetit bënë çdo...
Lajme16 Qershor 2020
Kosova dhe Serbia janë pajtuar që t’i heqin pengesat për dialog. Përfaqësuesit e të dyja vendeve do të takohen më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Por, Kosova ende nuk e ka caktuar...
Lajme15 Qershor 2020
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Twitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka bërë të ditur gjithashtu se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.