Lajme

E konfirmon Grenell: Më 27 qershor Kosova dhe Serbia takohen në Washington për dialogun

E konfirmon Grenell: Më 27 qershor Kosova dhe Serbia takohen në Washington për dialogun
18:53 | 15 Qershor 2020

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Twitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka bërë të ditur gjithashtu se i është premtuar ndalja e fushatës së mosnjohjes.

“Lajm i madh. Kam marrë zotimin nga qeveritë e Kosovës dhe Serbisë që përkohësisht ta pauzojnë fushatën e mosnjohjes dhe kërkesën për anëtarësim ndërkombëtar në mënyrë që të takohen në Washington, në Shtëpinë e Bardhë më 27 qershor për të biseduar rreth dialogut”, ka shkruar Grenell.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera