×
Etiketë: konfirmon
Lajme26 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës dje ka miraturar rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë, për lirimin e disa masave, ku ndër to është edhe heqja e kufizimit të lëvizjes. Ministri, Armend Zemaj e konfirmoi gjatë fjalimit të sotëm...
Lajme25 Shtator 2020
Nga Gjykata Speciale e Hagës kanë thënë se Hysni Gucati, kryetari i OVL UÇK-së, është arrestuar sot nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga...
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi para mediave konfirmoi se përveç kryetarit të OVL-UCCK-së, edhe nënkryetari Nasim Haradinaj është arrestuar dhe tani është duke u darkuar në Hagë. Haradinaj është arrestuar duke shkuar në një emision televiziv./Front Online
Lajme25 Shtator 2020
Avokati, Tomë Gashi, i OVL-së të UÇK-së, ka konfirmuar se është arrestuar kreut i kësaj organizate, Hysni Gucati. Shkrimi i tij: Tani u arrestu nga policija e eulexit kryetari i OVL te UÇK zoti Hysni...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian e ka bërë gati agjendën e raundit të radhës të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili është planifikuar të zhvillohet në tri takime në Bruksel gjatë javës së ardhshme. Xhavit Beqiri, këshilltar...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale ka nisur arrestimet. Salih Mehmeti, ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, është i arrestuari i parë, ndaj të cilit është konfirmuar aktakuza. Në një komunikatë për media, Specialja ka konfirmuar se Mustafa është arrestuar...
Lajme23 Shtator 2020
Në kuadër të sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot mbajti një videokonferencë me Ministrin e Jashtëm...
Lajme22 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ndërsa anëtarët u takuan me një delegacion nga Afrika Qendrore. Është anëtarja e këtij komisioni, njëherit deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi,...
Lajme20 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pret nesër në takim delegacionin e Qeverisë së SHBA-ve, të udhëhequr nga kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC) Adam Boehler. Delegacionit do t’i bashkohen...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ish prokurori serb për krime të luftës, Vlladimir Vukçeviq, korrespodenca e të cilit u bë publike nga veteranët e UÇK-së, ka thyer “heshtjen” duke treguar si kanë bashkëpunuar me hetuesit dhe prokurorët e Gjykatës Speciale...
Lajme07 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë të hënën se në dialogun e zhvilluar mes përfaqësuesve të këtyre dy shteteve në Bruksel, është arritur përparim i plotë në diskutimet rreth...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani sot para mediave ka thënë se në rast zgjedhjeve, është shumë vonë që LDK të ketë mbështetje nga ajo dhe se me përjashtimin nga partia ka përfunduar gjithçka. “Natyrisht që...
Lajme04 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme është raportuar në media se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj po kërkon që të anulohet marrëveshja që pritet të nënshkruhet sot me Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë, amerikanët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.