×
Etiketë: 27
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Me propozim nga mbrojtja, sot duhet të dëgjohen tetë deputetë nga përbërja e vjetër, dhe në...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
27 milionë e 523 mijë e 31 persona raportohet të jenë infektuar me virusin Covid-19 në botë, përcjell Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, 897 milionë e 626 persona kanë vdekur nga ky...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në botë ka shkuar në 26 miliionë e 886 mijë e 386, transmeton Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave worldmetters.info, 880 mijë e 419 persona kanë vdekur...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Gjyqi për organizatorët e ngjarjeve të “27 prillit” në Kuvend vazhdon më 4 shtator me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja e ish-kryetarit të Kuvendit Trajko Veljanovski, pasi në seancën e sotme përfundoi me...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka folur për zhvillimet që lidhen me ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë. Ramosaj në RTV Dukagjini ka thënë se sot me kryeministrin Hoti ka diskutuar për çështjen e punimeve...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është deklaruar edhe njëherë sa i përket çështjes së punimeve të rrugës që çon për në Plavë, afër manastirit të Deçanit, punime këto që u ndërprenë me urdhër të qeverisë...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se 27 qytetarë janë shëruar plotësisht nga COVID-19, derisa ka konfirmuar se janë vetëm 6 raste të reja pozitive. “Ky është një lajm shpresëdhënës. Kemi 27...
Lajme13 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka mbajtur mbledhjen e radhës vlerësuese të gjendjes, pas 12 rasteve të reja pozitive, brenda 24 orëve të fundit. Brenda pesë muajve, bilanci i...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Një shtetas kinez, pas 27 vjet qëndrimi në burg për vrasjen e dy fëmijëve, u lirua për mungesë provash. Gjykata Supreme e Kinës vendosi se nuk kishte prova të mjaftueshme kundër 53-vjeçarit Jang Yuhuan, i...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Kina ka raportuar 27 raste të reja me koronavoirus që janë shfaqur ditën e martë. Kjo thuhet se është një shenjë e zvogëlimit të të dhënave që së fundmi shënuan rritje, sipas Komisionit Kombëtar të...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një shpërthim i madh në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ka vrarë të paktën 27 njerëz dhe plagosur më shumë se 2.500 të tjerë, thotë ministri i shëndetësisë. Ende nuk është e qartë se çfarë shkaktoi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.