×
 • Lajme
 • Lajme

  Ramosaj jep ultimatum: Do të presim deri me 27 gusht për rrugën Deçan-Plavë

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka folur për zhvillimet që lidhen me ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë.

  Ramosaj në RTV Dukagjini ka thënë se sot me kryeministrin Hoti ka diskutuar për çështjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë.

  “Me datën 27 gusht do të kem takime me të gjitha ambasadat dhe KFOR-in dhe aty do të argumentojë pse punimet në këtë rrugë duhet të vazhdojnë”, tha ai.

  Kryetari i Komunës së Deçanit thotë se nuk beson se ndonjëri nga ambasadorët është kundër ndërtimit të kësaj rruge e që sipas tij është jetike për turizmin e kësaj komune.

  Ai thotë se nuk është problem ndërprerja e punimeve por problem sipas tij mbetet mënyra se si duhet të përfundojnë punimet në këtë rrugë.

  Ramosj thotë se nuk ka komunikim me Igumenin Sava Janjiq.

  Ai thotë se me Janjiqin kanë pasur marrëveshje që rruga të ndërtohet por sipas tij gjërat ndryshuan kur u caktua takimi në SHBA.

  Kryetari i Deçanit thotë se për hir të momentit politik që ndodhet Kosova do të presin deri me 27 gusht.

  “Pas kësaj date duhet të na tregohet zgjidhja për këtë projekt. Zgjidhja e vetme është që rruga duhet të përfundojë në këtë segment që është tani”, tha ndër të tjera Bashkim Ramosaj./

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.