×
Etiketë: rrugën
Lajme01 Tetor 2020
Kompania e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës për ndërtimin e rrugës “Agim Ramadani” ka shpërthyer një gyp deri sa po intervenonte në rregullimin e trotuarit në afërsi të rrugës “Rrustem Rusinovci”. Si pasoj uji ka...
Lajme28 Shtator 2020
Një nga rrugët më të frekuentuara në Kosovë është ajo që lidh kryeqytetin me Podujevën. Për shkak të afërsisë dhe qarkullimit të madh të qytetarëve në këto dy qytete, shpesh krijohen edhe kolona të gjata....
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se janë në rrugën e duhur për menaxhimin e pandemisë. Në një konferencë për media, ai ka thënë pas pandemisë sistemi i shëndetësisë ka hyrë në një plan...
Lajme22 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar në 22 vjetorin e rënies Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin. Thaçi thotë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci ishin Azem dhe Shotë Galica e kohës sonë.Ai në shkrimin e tij...
Lajme21 Shtator 2020
Një pjesë e rrugës “Bill Clinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës...
Lajme20 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Prishtinë – Podujevë. Si pasojë e aksidentit, të lënduar kanë mbetur gjashtë persona Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e...
Lajme19 Shtator 2020
Pa kaluar 24 orë nga vrasja e ndodhur mbrëmjen e të premtes në Durrës ku pas një konflikti gjeti vdekjen Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij, një tjetër krim kundër personit u regjistrua...
Lajme15 Shtator 2020
Banorët në lagjen “Idriz Seferi” në qytetin e Gjilanit ndjehen se jeta e tyre po rrezikohet nga shoferët të cilët nuk po respektojnë kufizimin e shpejtësisë në rrugën e cila shtrihet përgjatë lagjes së tyre....
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Nga MPB njoftuan se , më 12/13.09.2020 nga ora 22:30 deri në ora 2, gjatë aksionit policor të SPB – Tetovë, në një objekt në rrugën e vjetër Tetovë – Shkup, janë kapur 26 gra...
Kronika13 Shtator 2020
Një person nga Prizreni ka vdekur sot si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur në Rrugën e Kombit, njofton Policia e Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Mirditës, me ç’rast motori ku...
Lajme08 Shtator 2020
Një shpërthim ndodhi në orët e para të mëngjesit sot në rrugën C brenda një lokali. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar si pasojë e këtij shpërthimi. Ende nuk dihet se si...
Lajme08 Shtator 2020
Në orën 03:30 minuta të mëngjesit të sotëm ka ndodh një shpërthim në rrugën “C” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Nga ky...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.