×
Etiketë: presim
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit për Siguri deklaroi se gjendja në vend dhe rajon është stabile dhe se nuk ka indikacione për rrezikim të sovranitetit. “Mbajtëm mbledhjen e tetë...
Lajme26 Gusht 2020
Bashkimi Evropian pret që autoritetet e Kosovës të vazhdojnë të jenë të përkushtuara për sundim të ligjit dhe për mandatin e Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar (Gjykata speciale në Hagë), deklaroi...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka folur për zhvillimet që lidhen me ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë. Ramosaj në RTV Dukagjini ka thënë se sot me kryeministrin Hoti ka diskutuar për çështjen e punimeve...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Pasi që LSDM njoftoi se sot pritet një marrëveshje përfundimtare me BDI për të formuar një qeveri, nga OBRM-PDUKM për “Fokus” thonë se ata do të reagojnë pasi të dihen detajet, sepse, siç thonë ata,...
Ekonomi01 Gusht 2020
Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e pakos për rimëkëmbje ekonomike. Ministrja Bajrami ka thënë se për adresimin e krizës shëndetësore e...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kurban Bajrami është festë që shpërfaq ndjenjën e fortë të sakrificës dhe...
Lajme21 Korrik 2020
Në kuadër të vizitës së sotme në Komunën e Vitisë, ministrja Vlora Dumoshi, pa nga afër punimet që po zhvillohen në palestrën e sportit në Viti dhe në stadiumin e qytetit. “Palestra e sportit është...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
“Ne mund ta ndalojmë pandeminë. Nuk duhet ta presim vaksinën, ne duhet ta ndalojmë COVID-19 tani” – Kështu mendon drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus në një konferencë shtypi. “Ne duhet...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Bujar Osmani nga Bashkimi Demokratik për Integrim në konferencën për shtyp pas mbylljes së vendvotimeve ka vlerësuar zgjedhjet e sotme si të qeta dhe të rregullta. Ai falënderoi votuesit dhe u shpreh se tani është...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se është në pritje të lejes për marrjen e testeve serologjike që janë në terminal doganor. Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nuk e kupton...
Lajme12 Korrik 2020
Politika, sipas ekspertit ndërkombëtar në menaxhimin e informacioneve, Merkur Beqiri, është një nga arsyet e rritjes se rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë. Ai në një intervistë për KOHËN e së dielës ka folur për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.