Lajme

Ahmeti: Testet serologjike janë në terminal doganor, po presim leje për t’i marr

Ahmeti: Testet serologjike janë në terminal doganor, po presim leje për t’i marr
14:28 | 14 Korrik 2020

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se është në pritje të lejes për marrjen e testeve serologjike që janë në terminal doganor.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nuk e kupton pse qeveritë i kanë ndaluar.

Postimi i plotë:

Edhe më tutje po presim leje për me i marr testet serologjike që janë ne terminal doganor në Kosovë e për përdorim të qmf-ve të Komunes tonë.

Testet serologjike bëjmë tërë kohen dhe janë standarde. Ndryshojnë reagensët. Edhe më tutje nuk e kuptoj pse qeveritë i kanë ndaluar. Për asgjë tjetër do ta kemi informaten më të mirë rreth perhapjes se virusit dhe imunitetin e ndërtuar.

Perndryshe jemi i vetmi vend me vendime të tilla.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera