Bota/Rajoni

Osmani: Presim një fitore të madhe për BDI

Osmani: Presim një fitore të madhe për BDI
21:42 | 15 Korrik 2020

Bujar Osmani nga Bashkimi Demokratik për Integrim në konferencën për shtyp pas mbylljes së vendvotimeve ka vlerësuar zgjedhjet e sotme si të qeta dhe të rregullta. Ai falënderoi votuesit dhe u shpreh se tani është koha për bashkëpunim duke i bërë thirrje partive shqiptare që ti bashkohen idesë për kryeministrin e parë shqiptarë.

“Nga nesër duhet të fillojnë aktivitete me palët tjera për të formuar qeveri të udhëhequr nga kryeministri shqipëtar. Për këtë qëllim ftojmë partitë e tjera shqiptare në vend të bashkohen në kauzën tonë të përbashkët. Sot ne presim një fitore të madhe për BDI para se të gjithash këto zgjedhje do të mbahen mend si një fitore e madhe për shqiptarlt dhe qytetarët e vendit”, tha mes tjerash Osmani.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera