Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Veliu: Kurban Bajrami shpërgfaq ndjenjën e sakrificës ndaj Zotit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Brendshëm, Agim Veliu ka uruar për festën e Kurban Bajramit.

  Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kurban Bajrami është festë që shpërfaq ndjenjën e fortë të sakrificës dhe përkushtimit ndaj zotit.

  Veliu ka kërkuar po ashtu që të festohet duke respektuar udhëzimet.

  “Bazuar në këto parime e forma të jetës, u bëj thirrje besimtarëve muslimanë të festojnë duke respektuar udhëzimet dhe të kujdesen për shëndetin e vetës dhe tjetrit”, ka thënë ai.

  Postimi i plotë:

  Të dashur qytetarë,

  Kurban Bajrami është festë që shpërfaq ndjenjën e fortë të sakrificës dhe përkushtimit ndaj Zotit dhe ndaj tjetrit.

  Në këtë ditë feste, besimtarët muslimanë në gjithë botën bartin mesazhin e paqes, solidaritetit dhe mirëkuptimit njerëzor.

  Bazuar në këto parime e forma të jetës, u bëj thirrje besimtarëve muslimanë të festojnë duke respektuar udhëzimet dhe të kujdesen për shëndetin e vetës dhe tjetrit.

  Me ndjenjën e respektit më të thellë dhe lutjen për mirëqenie, për shëndetin tuaj, e të familjeve tuaja, urime dhe me fat festa e Kurban Bajramit!

  Zoti ju bekoftë!.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  “Marshi për Drejtësi”, i organizuar nga platforma “Liria ka emër”, do të mbahet më 2 prill nga ora 14:00 në Prishtinë, në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Lajme24 Mars 2023
  Pas vendimit ë Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për Këshillin Prokurorial, kanë reaguar edhe subjektet politike opozitare. Sipas tyre, rrëzimi...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, ka thënë se e drejta ndërkombëtare vdiq më 24 mars...
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.