×
Etiketë: ahmeti
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Parkingu Flamurtari (Te Santeja) dhe Parkingu ne Breg të Diellit te Qendra Tregtarë që janë menaxhuar...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, duke gjetur kohë për të bërë shaka me një aksident me veturë, që ndoshta edhe mund të jetë lënduar dikush...
Lajme24 Shtator 2020
Asamblisti I Kuvendit Komunal në Prishtinë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Egzon Azemi, përmes një statusi në rrjetin social “Facebbok”, e ka kritikuar kryetarin e kësaj komune Shpend Ahmetin, për punësimet që po bëhen. Azemi,...
Lajme23 Shtator 2020
Asociacioni i Komunave të Kosovës në kuvendin zgjedhor ka zgjedhur kryetarin e ri. Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti është zgjedhur kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës, kështu ka raportuar LipjaniNews. Kryetar i Asocacionit...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se ndjehet i lumtur tek sheh fytyrat e buzëqeshura të fëmijëve në bankat e shkollës. Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këtë vit shkollor po...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë takoi ambasadorin e Kosovës në Shkup Gjergj Dedaj, të cilin e informoi lidhur me situatën aktuale në vend si dhe...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Lipjanit ka kërkuar rishikimin e masave në luftimin e përhapjes së koronavirusit në vend, pasi sipas tij, respektimi i masave është selektiv. Imri Ahmeti në një postim në Facebook ka shkruar...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë, duke shkruar se përgjatë 29 viteve të shtetndërtimit, rruga ka qenë e gjatë dhe e vështirë, raporton Front...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova po vazhdon që të përballet me COVID-19. Megjithatë në javët e fundit numri i rasteve të infeksionit me këtë virus është ulur. Por, shqetësues vazhdon të mbetet numri i personave që nuk po arrijnë...
Lajme06 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se përgjatë shtegut të ri të biçikletave në Dardani, do të vendosen pengesa prej betoni Ahmeti ka shkruar në Facebook se aty nuk kanë përfunduar ende...
Lajme03 Shtator 2020
Është duke vazhduar intervistimi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. Ky i fundit që më shumë se katër orë po intervistohet në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale. Intervistimi i tij ka filluar në ora...
Lajme03 Shtator 2020
Ka arritur në ambientet e EULEX-it në Prishtinë, për të vazhduar për të dytë ditë me radhë intervistimin nga prokurorët e Gjykatës Speciale, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti. Ai gjatë ditës...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.