×
Etiketë: shkak
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron, i dënoi ato që ai i quajti deklarata “të pamatura dhe të rrezikshme” të Turqisë për situatën në rajonin e Nagorno Karabakut. Turqia në anën tjetër, akuzoi Macronin për mbështetjen e...
Ekonomi28 Shtator 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. 29.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga NS...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Për të disatin vit radhazi liqeni i Ohrit në Pogradec, i vendosur nën ruajtjen e UNESCO-s si trashëgimi botërore, po përballet me tërheqje të ujit nën nivelet kritike të lejuar nga vetë organizata e Kombeve...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny, është liruar nga një spital në Gjermani, ku ishte duke u trajtuar pasi u sëmur gjatë një fluturimi drejt Siberisë muajin e kaluar. Autoritetet gjermane kanë thënë se testet e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Takimi i liderëve të 27 vendeve anëtare të BE-së, i paraparë për 24 e 25 shtator, është shtyrë për datën 1 dhe 2 tetor, u njoftua sot në Bruksel. Në kryeqytetin evropian thanë se një...
Lajme22 Shtator 2020
Zgjedhjet e parapara lokale për vitin e ardhshëm rrezikojnë të mos mbahen, si shkak i shkurtimeve buxhetore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur në Ministrinë e Financave planifikimin buxhetor për organizimin e këtyre zgjedhjeve, e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Boris Johnson ka njoftuar një sërë masash të reja për të luftuar rritjen e shpejtë të rasteve të koronavirusit në Mbretërinë e bashkuar. Këtu janë pikat kryesore, të cilat do të hyjnë në fuqi në...
Ekonomi21 Shtator 2020
Bizneset në Mitrovicë llogaritet se pësuan humbje rreth 40 milionë euro për shkak të COVID-19 Pandemia COVID-19 përveç kërcënimit serioz për shëndetin e njeriut, ka shkaktuar humbje të mëdha edhe për bizneset në komunën e...
Lajme20 Shtator 2020
Situata e pandemisë dhe masat kufizuese që ishin ndërmarrë kundër virusit, i ka shkaktuar dëme të mëdha edhe Stacionit të Autobusëve në Prishtinë.Drejtori i stacionit të autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti ka thënë se situata...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme18 Shtator 2020
Afrim Atashi, drejtor i Departamentit për Parandalimin e Korrupsionit në Agjencinë Kundër Korrupsion, ka thënë për Front Online, që si shkak i pandemisë Covid-19, janë zvogëluar raportimet e qytetarëve për rastet e korrupsionit dhe të...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.