×
Etiketë: rrethana
Lajme15 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vdekjes së politikanit dhe aktorit të njohur kosovar, Adem Mikullovci. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se Mikullovci arriti të mbaj gjallë ndjenjën kombëtare në rrethana të...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me drejtoreshën për Arsim, Shpresa Shala, kanë vizituar sot shkollën “Faik Konica”, ku po bëhen përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor Ahmeti ka shkruar në...
Lajme12 Gusht 2020
Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur dje në fshatin Dobrushë të Istogut. Siç ka shpjeguar policia e Kosovës në raportin 24 orësh, viktima e gjinisë femërore është dërguar në QKMF pa shenja jete. Viktima në...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka uruar gjithë besimtarët mysliman për nder të festës së Kurban Bajramit. Ahmeti ka thënë se për shkak të pandemisë këtë vit po i presim festat në kushte e rrethana...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kurban Bajrami është festë që shpërfaq ndjenjën e fortë të sakrificës dhe...
Lajme27 Korrik 2020
Mund të quhet lirisht “Trialog” e jo vetëm dialog, nëse analizohen të gjitha takimet që janë zhvilluar këtë muaj në Bruksel. Kanë qenë vetëm dy takime me praninë fizike të pjesëmarrësve mes delegacioneve të Serbisë...
Front TV07 Korrik 2020
Së fundmi Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim për ta shpallur të pavlefshëm Ligjin për Paga në sektorin Publik. Kundërshti poër këtë vendim të Kushtetueses, pati edhe nga Federata e Mjekëve. Në një intervistë për Front...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.