×
Etiketë: bashkë
Lajme26 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e masakrës së Abrisë të Epërme, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi ka kujtuar 23 anëtarët e rënë të familjes Deliu. Në një postim në Facebook, Selimi ka thënë se emrat,...
Vip22 Shtator 2020
Tre ditë pasi u kap në pikën Kufitare të Morinës, Fjolla pritet që të njihet me masën e sigurisë, bashkë me dy djemtë që e shoqëronin në momentin e arrestimit.Këngëtarja Fjolla Morina ka dalë sot...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Vip19 Shtator 2020
Këngëtarja Fjolla Morina, është arrestuar ditën e sotme teksa tentonte të hynte në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës me armë zjarri. Sipas njoftimit të policisë, vepra penale që i ka kaluar Prokurororisë së Kukësit...
Vip19 Shtator 2020
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, u lind e u rrit në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Për rreth katër vite ajo jetoi në Kosovë, ku familja e saj mori vendimin për t’u kthyer...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe brenda orëve, dhe se bashke me kazinot e prostitucionin duhet të...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme09 Shtator 2020
Faqja zyrtare e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë në lidhje me marrëveshjen në mes të Kosovës dhe Serbisë që u nënshkrua në prani të Presidentit Donald Trump. Qeveria amerikane e ka quajtur këtë...
Lajme02 Shtator 2020
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka njoftuar se sot një ministri e re në Britani të Madhe do të integrojë Zyrën për Marëdhënie të Jashtme të Britanisë në Ministri për Marëdhënie të Jashtme...
Lajme01 Shtator 2020
Të premten me 4 shtatorit pritet që në Shtëpinë e Bardhë në Washington të takohen delegacioni i Kosovës i kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti dhe ai i Serbisë në krye me presidentin Aleksandar Vuçiq.  ...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Shqipëria është një ndër tre vendet me numrin më të lartë të kërkesave për azil në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas një raporti më të fundit të publikuar nga mediat britanike, Shqipëri, Iraku dhe Irani janë...
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti në një status të gjatë ne Facebook ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe takimin e paralajmëruar për 2 shtator në Uashington mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti...
Lajme21 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se për të hënën në orën 11:00 ka ftuar në takim të gjithë kryetarët e komunave të vendit. Ai ka thënë se bashkë me zëvendësin e tij, Goran Rakiq do...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.