×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  OBRM-PDUKM për qeverinë e re: Presim të shikojmë detajet

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Pasi që LSDM njoftoi se sot pritet një marrëveshje përfundimtare me BDI për të formuar një qeveri, nga OBRM-PDUKM për “Fokus” thonë se ata do të reagojnë pasi të dihen detajet, sepse, siç thonë ata, LSDM-ja i mban qytetarët pa informacione rreth negociatave.

  “Le të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë gjatë ditës dhe të shohim detajet, duke pasur parasysh që qytetarët i mbajnë pa informacione rreth procesit”, tha, Dimçe Arsovski.

  Sa i përket bojkotit të mundshëm, domethënë mungesës së tyre në vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit, Arsovski thotë se ato tashmë janë pjesë e seancës.

  “Sa i përket pyetjes së dytë, OBRM-PDUKM është tashmë pjesë e seancës konstitutive”, përgjigjet Arsovski

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.