×
Etiketë: qeverinë
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, Etem Arifi, sot iu është dorëzuar organeve të drejtësisë dhe do të shkojë në vuajtje të dënimit për një vit e tre muaj për shkak se mashtroi me...
Lajme29 Shtator 2020
Mungesa e kuorumit në Kuvendin e Kosovës, ka qenë një ndër sfidat më të mëdha të Qeverisë “Hoti”, në 100 ditorin e punës. Eugen Cakolli nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka thënë për Front Online,...
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Ekonomi24 Shtator 2020
Në fund të muajit qershor, Ministrit i Ekonomisë, Blerim Kuçi, përmes një postimi në rrjetin social, “Facebook”, dha lajmin për zhbllokimin e llogarive të Telekomit të Kosovës, pasi që ato ishin bllokuar nga përmbaruesi privat...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Liderët e koalicionit që e fituan shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi do të takohen të dielën për bisedime rreth përbërjes së qeverisë. Ata pritet të bisedojnë rreth të gjitha çështjeve të hapura,...
Lajme19 Shtator 2020
Xhelal Sfeçla nga Lëvizja Vetëvendosje, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës në Karaçevë, në të cilën u arrestuan 35 persona, 12 prej të cilëve ishin zyrtarë policorë, si dhe janë sekuestruar aparate të lojërave...
Lajme18 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës prej disa kohësh ka shprehur shqetësimin se me fillimin e ditëve të ftohta atyre do t’iu vështirësohet funksionimi si biznese. Gastronomët kanë kërkuar që të ndryshohen vendimet që e kufizojnë...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar Qeverinë pas hyrjes së trupave të ushtrisë serbe në Kamenicë. Musliu ka thënë se kjo temë do të duhej të ngritej edhe në Uashington e Bruksel nga kryeministri...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka pyetur Qeverinë se ku kanë mbetur 300 milionë euro financim e kredi shtesë që ua dha Kuvendi për t’i ndihmuar qytetarët e bizneset. Murati në një postim në...
Front TV17 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur akuza në drejtim të Qeverisë së Kosovës, duke thënë se janë ata që kanë bllokuar ligjet, e jo deputetët e Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Në seancën...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti, se po injoron kërkesat e Shërbimit Korrektues të Kosovës në lidhje me përfshirjen e stafit të saj...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Hetuesit e Kombeve të Bashkuara kanë thënë se Qeveria e Venezuelës ka kryer shkelje të tmerrshme që arrijnë në nivelin e krimeve kundër njerëzimit. Rastet e vrasjeve, torturave, dhunës dhe zhdukjeve u hetuan nga një...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i odës së hotelerive të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka edhe një kërkesë për Qeverinë e Kosovës, për të i’u dalë në ndihmë bizneseve të atakuara nga Corovavirusi. Ai tha se kërkesa e tyre ndaj...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.