×
 • Lajme
 • Lajme

  Musliu kritikon Qeverinë: Për rastin e Karaçevës do të duhej të diskutohej në Uashington e Bruksel

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar Qeverinë pas hyrjes së trupave të ushtrisë serbe në Kamenicë.

  Musliu ka thënë se kjo temë do të duhej të ngritej edhe në Uashington e Bruksel nga kryeministri Avdullah Hoti.“Qeveria e Kosovës nuk e ka prish fare komoditetin e kanë kaluar në heshtje këtë provokim të Serbisë, reagimet sporadike sa për sy e faqe janë aspak profesionale, kemi pritur që kryeministri Hoti do ta ngrisë këtë çështje edhe në Uashington e Bruksel, që Këshilli i Sigurimit të mblidhej e të diskutonte për këtë skandal brenda 24 orëve”, ka thënë deputetja e PDK’së.

  “Ky provokim u menaxhua keq e s’ka më asnjë dyshim, arsyetimi i KFOR’it me një deklaratë pas 24 orëve nuk e arsyeton faktin se u shkel sovraniteti i vendit”, ka shtuar Musliu.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.