×
Etiketë: rastin
Lajme01 Tetor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit,  Naim Qelaj. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e uroi Qelajn për detyrën e re, duke i dëshiruar sukses në punë....
Kronika29 Shtator 2020
Të martën, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, është duke vazhduar gjykimi për korrupsion ndaj ish-ministrit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Nenad Rikalo, sekretarit të përgjithshëm i kësaj ministrie,...
Lajme28 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e 28 shtatorit - ditës së këtij komuniteti në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se populli boshnjak e ka...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme28 Shtator 2020
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e deputetëve lidhur me rastin e Agon Musliut, pasi tha se një deklaratë të tij e ka dorëzuar në organet hetuese të...
Lajme27 Shtator 2020
Labinot Tahiri ka reaguar pas arrestimit të krerëve të organizatës së veteranëve të UÇK’së. Tahiri ka shkruar në Facebook se duhet të turpërohen ata që I gëzohen arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. “Turp...
Lajme26 Shtator 2020
Departamenti Special i Gjykatës së Apelit në Prishtinë e ka kthyer lëndën në rivendosje, dhe kështu aktakuza e Prokurorisë Speciale lidhur me rastin e vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq, nuk është konfirmuar. Gjatë muajit Gjykata...
Kronika23 Shtator 2020
Në vazhdën e veprimeve operative të grupit hetimor në lidhje me rastin e njohur si ,,KARAQEVA’’ hetuesit policor të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Policisë së Kosovës sot më 23.09.2020, kanë...
Lajme23 Shtator 2020
Me 21 shtator të këtij viti ishte caktuar të shpallej aktgjykimi ndaj Granit Elshanit, i cili nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) akuzohet për vrasje të rëndë, tri tentim vrasje dhe shkaktim të...
Kronika22 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës, kanë bërë të ditur se si rrjedhojë e aksionit të përbashkët në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, sot, në Policinë e Kosovës, në...
Ekonomi21 Shtator 2020
Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, përmes një shkrese i është drejtuar Avokatit të Popullit të Republikës së Kosovës, Hilmi Jasharit, nga i cili ka kërkuar inicimin e procedurës për ndryshimin dhe...
Auto19 Shtator 2020
Te motorët dizel, kur hiqet këmba nga papuçja e gazit, shpenzimi i karburantit bie në zero, mirëpo jo edhe te motorët me benzinë, të cilët atëherë mbajnë shpenzimin minimal Qe përse është kështu: A është...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar Qeverinë pas hyrjes së trupave të ushtrisë serbe në Kamenicë. Musliu ka thënë se kjo temë do të duhej të ngritej edhe në Uashington e Bruksel nga kryeministri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.