×
 • Lajme
 • Lajme

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura

  FrontOnline
  20 Prill 2023

  Dyshekë tjerë të kompanisë Comodita Home u nisën prej Gjakovës, të enjten, për të mbërritur së shpejti në shtretërit e amerikanëve.

  Një kontingjent me plotë kontejnerë të mbushur me këto prodhime për pak ditë arrijnë në Shtetet e Bashkuara.

  Produktet e këtilla kosovare që u eksportuan më herët në Amerikë, u renditën në top 5 produktet më të shitura në kategorinë e tyre.

  Përveç brendeve të njohura ndërkombëtare me të cilat kooperon qe disa kohë, kompania lidere në prodhimin e dyshekëve po synon edhe të tjera bashkëpunime.

  “Comodita vazhdon edhe më tej të zgjerojë rrjetin e bashkëpunimeve që tashme janë lidere në këtë industri të shitjes, duke përforcuar shtrirjen tonë me partnere si: Amazon, Walmart, Wayfair, Overstock, Home Depot e së shpejti edhe në Target”, tha Granita Bunari, drejtoreshë operative në Comodita Home.

  Pozicionimin e dyshekëve kosovarë në kategorinë “bestseller”, e mundësuan 3 lloje të produkteve, thonë në Comodita Home.

  Por, me siguri të plotë, për renditjen në TOP 5-she të produkteve më të shitura në Amerikës, sipas zyrtarëve të fabrikës, kontributin kryesor e dha cilësia e produkteve.

  “Kualiteti mbështetet nga një numër i madh certifikimesh për cilësinë e produkteve duke na garantuar një prezencë në tregun evropian dhe atë të SHBA-së si Certipur, OEKO-TEX, BSCI, SMETA, dhe Iso standardet…”, tha ndër të tjera Bunari.

  Comodita është prodhuesi më i madh i dyshekëve dhe shpuzës në Evropë. Po ashtu, kjo kompani kosovare është edhe eksportuesi më i madh në vend.

  Gjatë vitit, Comodita eksporton 2 milionë dyshekë.

  VIDEO KËTU

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Kronika15 Qershor 2024
  Një i dyshuar është arrestuar të premten pasi kishte rrëmbyer një person dhe që për lirimin e tij kërkonte 30,000 euro nga...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti se iniciativa e fundit për të shkuar në zgjedhje, ka qenë lojë...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kuvendi i Komunës sot do të mbajë një seancë solemne. Kjo për rastin e ditës se çlirimit të Gjilanit. Seanca nis ora...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nesër për besimtarët mysliman shënohet festa e Kurban Bajramit. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava sot do t’i drejtohet opinionit publik për një...
  Lifestyle15 Qershor 2024
  Sara Milliken u shpall Miss Alabama në vitin 2024 dhe këtë vit kjo 23-vjeçare do të garojë me përfaqësuese të shteteve të...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Një 33-vjeçar u arrestua pasi theri me thikë një 12-vjeçare në qendrën tregtare Valkea të Finlandës të enjten në mbrëmje. Transmetuesi publik...
  Sport14 Qershor 2024
  Një nga vendimet e VAR-it në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian mes Gjermanisë dhe Skocisë u shfaq në një ekran gjigant në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.