×
Etiketë: bruksel
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismajli, ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës mocionin për interpelancë me kryeministrin lidhur me përgjegjësitë në raport me zhvillimet në procesin e dialogut në Bruksel dhe punën e...
Lajme30 Shtator 2020
Nuk ka më nevojë për karantinë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm dhe puna ka vazhduar për organizimin e një raundi të ri takimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Kjo i është konfirmuar në...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është temë e hapur për të cilin duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes...
Lajme25 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj thotë se delegacioni i Kosovës nuk do të hapë temën e Asociacionit në Bruksel. Sipas tij Kosova do të provojë që në momentin që të nënshkruhet marrëveshja finale, të bëhet zotimi për...
Lajme25 Shtator 2020
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media që po mbanë tani tha se nuk e dinë nëse do të mbahet takimi i ardhshëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai tha se nuk...
Lajme21 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë do të qëndrojnë sot në Kosovë, ku do të takohen vetëm me përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, thotë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe mund të krijohet sikurse ai aktuali që është në Kosovë dhe që qëllim ka bashkëpunimin e komunave mes vete duke njoftuar...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar Qeverinë pas hyrjes së trupave të ushtrisë serbe në Kamenicë. Musliu ka thënë se kjo temë do të duhej të ngritej edhe në Uashington e Bruksel nga kryeministri...
Lajme17 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuqujturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se delegacioni serb ka insistuar të bisedohet për temën e Asociacionit por që është refuzuar nga pala kosovare. “Delegacioni serb...
Front TV17 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, është treguar i ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. Në fjalimin e tij, Ismaili kryeministrin Hoti e ka...
Lajme17 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar fotografi me negociatorët Skender Hyseni dhe Marko Gjuriq nga takimi i sotëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai në rrjetin social Twitter, ka...
Lajme17 Shtator 2020
Pala kosovare dhe ajo serbe kanë zhvilluar sot në Bruksel takimin e radhës në nivel ekspertësh me ndërmjetësimin e te dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Tema që është diskutuar sot në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.