×
Etiketë: detajet
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore zvicerane kanë bërë të ditur se Zvicra ka rritje të dukshme të infeksioneve, por pavarësisht kësaj, situata është e mirëmenaxhuar, transmeton albinfo.ch. Statistikat e fundit tregojnë se që nga fillimi i pandemisë e...
Lajme22 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente ku është diskutuar rreth situatës epidemiologjike me COVID0-19. Në takimin e kryesuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është folur për lirimin...
Lajme17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë të enjten është mbajtur seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e familjes së Kujtimit, Rina Kika pas seancës gjyqësore, e...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar te ura e Nesherakut në kryeqytetin e Shqipërisë. Mësohet se ka shpërthyer një makinë nga tritoli, tek ura e stacionit të fundit të Tiranës së Re. Ndërsa pamjet e...
Lajme04 Shtator 2020
Vetëm dy orë ndajnë Kosovën dhe Serbinë nga firmosja e marrëveshjes me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të cilën merret vesh se është e karakterit ekonomik. Gazetari Adriatik Kelmendi i cili po përcjellë nga...
Lajme21 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar në Fushë Kosovë tre persona të dyshuar pasi që të njëjtit kanë sulmuar dy zyrtarë policor gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Në raportin e policisë...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Pasi që LSDM njoftoi se sot pritet një marrëveshje përfundimtare me BDI për të formuar një qeveri, nga OBRM-PDUKM për “Fokus” thonë se ata do të reagojnë pasi të dihen detajet, sepse, siç thonë ata,...
Kronika09 Gusht 2020
Policia e Kosovës njofton për një vdekje që ka ndodhur dje në Prishtinë. Në raportin 24-orësh policia e ka cilësuar rastin si vrasje e dyshimtë. “Prishtinë 08.08.2020 –14:30. Është raportuar se viktima mashkull kosovar është...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kryetari i Bashkisë se Tiranës ka konfirmuas se është pozitiv ndaj COVID-19.  Veliaj shkruan se gjendja  e tij shëndetësore është e mirë, gjithashtu dhe familjarët e tij....
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Të shtëna me armë zjarri u regjistruah përpara pak minutash në unazën Lindore të qytetit të Shkodrës, në afërsi të stacionit të trenit. Fillimisht u raportua për persona jo të lënduar por në spitalin rajonal...
Lajme09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami përmes një postimi të bërë në Facebook, ka thënë se kanë ardhë shumë vërejtje në adresë të këtij institucioni për mosimplementim të masave të pakos emergjente. Ky është sqarimi i...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Sot rreth orës 19:25, në rrugën e “Dajtit” ka marrë flakë në ecje dhe është djegur plotësisht, një makinë me drejtues shtetasin E.H. Fatmirësisht policia lajmëron se ka patur vetëm dëme materiale. Sherbimet e zjarrfikses...
Lajme24 Qershor 2020
Aeroporti i Prishtinës do të jetë funksional që nga 28 qershori me vendimin e ri të qeverisë. ANP ka lëshuar një njoftim ku thotë se janë në pritje të njoftimit zyrtar nga ministria e Infrastrukturës,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.