×
Etiketë: deçanplavë
Lajme28 Gusht 2020
Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës kanë reaguar lidhur me punimet në rrugën Deçan-Plavë. Në reagimin e asociacionit drejtuar Institucioneve të Kosovës, kanë shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit që ndodhën për këtë rrugë, derisa kanë...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, përmes një videomesazhi në gjuhën shqipe në llogarinë e tij elektronike Twitter, propozon, sipas tij, zgjidhjen më të mirë për ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë dhe pa shkelur ligjin...
Lajme20 Gusht 2020
Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq tha se pezullimi i punimeve në rrugën Deçan-Plavë përmes Zonës Speciale të Mbrojtur të Manastirit ishte një gjest inkurajues nga Qeveria e Kosovës dhe autoritetet në Deçan. “Një...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet, pasi sipas tij ajo hap mundësi të reja për qytetarët. Në një postim në Facebook, Krasniqi shkruan se...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka folur për zhvillimet që lidhen me ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë. Ramosaj në RTV Dukagjini ka thënë se sot me kryeministrin Hoti ka diskutuar për çështjen e punimeve...
Lajme19 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka thënë se respektimi i vendimit gjyqësor paraqet të vetën rrugë që shpien deri te zgjidhja e vërtetë, kur është në pyetje rruga Deçan-Plavë. Përmes një shkrimi në Facebook, ambasada vlerëson...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka deklaruar se punimet në rrugën Deçan-Plavë kanë filluar ditën e djeshme dhe janë duke vazhduar. Punimet në këtë segment rrugor ishin ndërprerë të dielën. “Punimet kanë filluar...
Lajme18 Gusht 2020
Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj ka thënë se Vetëvendosje si parti opozitare nuk ka arsye të flet për rrugën Deçan-Plavë. Selmanaj ka deklaruar se ishte pikërisht Qeveria Kurti ajo që i kishte hequr mjetet e...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj tregoi se të hënën kanë rifilluar punimet në rrugën Deçan-Plavë, në zonën në afërsi të Manastirit të Deçanit, punimet këto që janë ndërprerë ditë më parë pas kërkesës...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari u Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pas bllokimit të ndërtimit të rrugës Deçan- Placë. Ai ka paralajmëruar zhvillime tjera në javën e ardhshme. “Javën e kaluar Karaçeva e Epërme, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj deklaroi se kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka kërkuar pezullimin e punimeve në rrugën Deçan – Plavë pas reagimeve të ndërkombëtarëve. Ai në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini...
Lajme17 Gusht 2020
Lidhur me debatin që po zhvillohet në RTV Dukagjini për ndërprerjen e punimeve në rrugën Plavë-Deçan ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. Hoti në Facebook ka thënë se rruga do të ndërtohet në bashkëpunim me...
Lajme17 Gusht 2020
Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi thotë se në Serbi ka pasur përplasje për manastirin e Deçanit. Gashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se problemi me rrugën Deçan-Plavë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.