Lajme

Paralajmërimi i Hazirit: Javën e kaluar Karaçeva, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…

Paralajmërimi i Hazirit: Javën e kaluar Karaçeva, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…
23:30 | 17 Gusht 2020

Kryetari u Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pas bllokimit të ndërtimit të rrugës Deçan- Placë.

Ai ka paralajmëruar zhvillime tjera në javën e ardhshme.

“Javën e kaluar Karaçeva e Epërme, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…”, ka shkruar ai.

Ai ka theksuar se me 2 shtator fillon përnime.

Shënimi i plotë:

Javën e kaluar Karaçeva e Epërme, këtë javë rruga Deçan-Plavë, javën tjetër Leposavic’i me 17 katunde…Zhurmë, popullizëm e fjalamani. #2Shtator përnime fillon! Mos përçoni frikë, por silluni si burrështetas. #Ristovci, kufiri mes Kosovës e Serbisë, në Juglindje të Kosovës!

 

Ndryshe, gjatë ditës ka pasur reagime të shumta për ndërprerjen e punëve në rrugën Deçan- Plavë.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera