×
Etiketë: jep
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale. Aksion ky që vjen si vazhdimësi e asaj në...
Kronika01 Tetor 2020
Një 30-vjeçar ka vdekur dje si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Sipas Policisë, viktima dyshohet se ishte duke punuar me traktor dhe aksidentalisht ka...
Lajme30 Shtator 2020
Një 30 vjeçar ka vdekur si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Lajmin e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për...
Lajme30 Shtator 2020
Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke marrë ryshfet, raporton Front Online. Siç njofton policia, ndaj inspektorit ishte bërë ankesë nga pronari...
Kronika29 Shtator 2020
Dy aksidente kanë ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, por pa të lënduar. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për Front Online, ku sipas informacioneve zyrtare kanë qenë  dy vetaksidente. "Me datë 29.09.2020 rreth orës 16:05...
Lajme29 Shtator 2020
Legjislativi ka mbetur me një votë minus sot pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi. Sipas ligjit, ai do të vazhdojë të jetë në detyrë edhe nga qelia e burgut,...
Lajme29 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara përmes një njoftimi kanë dhënë detaje për paraqitjen e kryetarit të OVL-UÇK’së, Hysni Gucatit para Gjykatës. Nga Dhomat e Specializuara kanë bërë të ditur se Gucati do të paraqitet para Gjykatës të...
Lajme29 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Lipjan, në të cilin ka qenë i përfshirë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në këtë aksident nuk ka pësuar lëndime askush. Këtë e konfirmoi...
Front TV29 Shtator 2020
Një person është rrëzuar pa vetëdije para sporteleve te Qendra për Shërbim me Qytetarë në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës. Lidhur me rastin për Front Online, ka folur nënkryetari i Komunës Muhedin Nushi....
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Ekonomi28 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një shkrimi në Facebook ka dhënë detaje për milionat e planifikuara nga Qeveria për rimëkëmbjen ekonomike. Ai ka thënë se sot ka qenë një mbledhje e jashtëzakonshme e Qeverisë,...
Lajme27 Shtator 2020
Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje për rastin e së shtunës, ku një infermier i QKUK’së është sulmuar me thikë nga një person Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, derisa...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Kryeministri i Libanit, Mustapha Adib, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij, ky vendim erdhi si shkak i një ngërçi politik për formimin e Qeverisë. Njoftimi dhe vendimi i Adib erdhi pas një muaji...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.