×
 • Lajme
 • Lajme

  Vendimi final për punimet tek Manastiri i Deçanit – Më 27 gusht Ramosaj takon ambasadorët

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është deklaruar edhe njëherë sa i përket çështjes së punimeve të rrugës që çon për në Plavë, afër manastirit të Deçanit, punime këto që u ndërprenë me urdhër të qeverisë së Kosovës.

  Ramosaj me anë të një postimi në Facebook është deklaruar se më 27 gusht, ai do të ketë takim me të gjithë ambasadorët, ku edhe do të kërkohet zgjidhje finale për këtë problematikë.

  Ka thënë se rezultati i pritshëm është një zgjidhje e duhur për Deçanin, por që në të kundërtën, ai ka paralajmëruar se atë zgjidhje do e gjejë vet.

  Postimi i plotë:

  Të nderuar qytetar te Deçanit!

  Kam filluar sot takimet, fillimisht me kryeministrin për të vazhduar intensivisht deri me daten 27 gusht,kur do mbajmë takim me të gjith Ambasadorët.
  Jam i bindur që rezultati do jetë zgjidhja e duhur për Deçanin.

  Bëhet ose do e bëjë!.

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Të tjera
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Vip20 Qershor 2024
  Ya Nina është një nga reperet relativisht të reja në industrinë e muzikës, ndonëse ajo po gjithnjë e më shumë po merr...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka marrë pjesë  në përmbyllje të punimeve të seancës së 11-të plenare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.