×
Etiketë: punimet
Lajme15 Shtator 2020
Tash e sa vite, banorët e gjashtë fshatrave të Kamenicës janë në pritje që të furnizohen me ujë në ujësjellës. Ndonëse punimet për të finalizuar këtë projekt kishin nisur në filim të muajit gusht, ato...
Lajme09 Shtator 2020
Sot do të bëhet përurimi i punimeve për rehabilitimin e sistemit të ujitjes Radoniqi-Dukagjini. Në Doblibarë të Gjakovës ku edhe do të bëhet përurimi për këtë, do të marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Banorët e Siniçanit sot kanë vazhduar punimet për sjelljen e ujit për pije në fshatin e tyre. Nesër, edhe zyrtarisht pritet të inaugurohet vazhdimi i punimeve, i cili pritet të zgjas disa ditë, deri sa...
Lajme31 Gusht 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se po vazhdojnë punimet në projektin e zgjerimit të rrugës nacionale Dolic - Gjakovë. Siç bëhet e ditur, për momentin janë duke u realizuar punimet e ashtuquajtura “të dheut” që...
Lajme28 Gusht 2020
Ndërmarrja Publike Banesore është duke i vazhduar punët për renovimin, mirëmbajtën dhe administrimin e hyrjeve të banesave kolektive në Prishtinë. Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se me implementimin e këtij projekti, administrimi...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është deklaruar edhe njëherë sa i përket çështjes së punimeve të rrugës që çon për në Plavë, afër manastirit të Deçanit, punime këto që u ndërprenë me urdhër të qeverisë...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti dhe kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj, theksojnë se me qëllim të gjetjes së një zgjidhjeje të dakorduar me të gjitha palët e përfshira në çështjen e Deçanit, u pajtuan që të pezullohen...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka deklaruar se punimet në rrugën Deçan-Plavë kanë filluar ditën e djeshme dhe janë duke vazhduar. Punimet në këtë segment rrugor ishin ndërprerë të dielën. “Punimet kanë filluar...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj tregoi se të hënën kanë rifilluar punimet në rrugën Deçan-Plavë, në zonën në afërsi të Manastirit të Deçanit, punimet këto që janë ndërprerë ditë më parë pas kërkesës...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka përfunduar bazamenti i obeliskut të pavarësisë New Born i vendosur me 17 shkurt 2008 pra ditën kur Kosova u shpall e...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka reaguar drejt kryeministrit Avdullah Hoti për ndaljen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë gjatë ditës së shtunë. Ramosaj mes tjerash thotë se ky është një nga paralajmërimet e...
Lajme15 Gusht 2020
Punimet në rrugën afër Manastirit të Deçanit nuk janë ndalur nga KFOR’i, siç është raportuar në media. Kështu kanë bërë të ditur nga vet ky mision në një përgjigje për Express. “Është krejtësisht e pavërtetë”....
Lajme11 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi i shoqëruar nga kryeshefi ekzekutiv i Infrakosit, ka inspektuar punimet e hekurudhës së Kosovës në linjën 10. Ministri Abrashi theksoi se tash është fillimi i fazës së parë të punimeve....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.