Bota/Rajoni

Siniçan, banorët vazhdojnë punimet për ujin e pijshëm

Siniçan, banorët vazhdojnë punimet për ujin e pijshëm
13:52 | 08 Shtator 2020

Banorët e Siniçanit sot kanë vazhduar punimet për sjelljen e ujit për pije në fshatin e tyre.

Nesër, edhe zyrtarisht pritet të inaugurohet vazhdimi i punimeve, i cili pritet të zgjas disa ditë, deri sa uji të arrijë në rezervuarin e fshatit.

Deri tek vazhdimi i punimeve ka ardhur pa dhënies së lejes nga ana e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, ndërsa në aksionin për punimet e sjelljes së ujit, janë aktivizuar i tërë fshati./Alsat/

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera