×
Etiketë: takohen
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi kanë zhvilluar një takim me delegacionin e Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC): Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic. Sipas...
Lajme23 Shtator 2020
Përveç marrëveshjeve ekonomike, më 4 shtator në Washington është arritur edhe njohja reciproke në mes të Izraelit dhe Republikës së Kosovës. Këtë njohje në Washington, kryeministrit Hoti ia kishte kumtuar vetë kreu i Qeverisë izraelite,...
Sport23 Shtator 2020
Delegacioni i FFK-së në krye me presidentin Agim Ademi, anëtarin e KE-s, Mirsad Çollaku dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu kanë arritur në Budapest, ku po qëndrojnë me ftesë të presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Në rezidencën e ambasadorit amerikan në Beograd, Anthony Godfrey është mbajtur takimi i përfaqësuesve të odave ekonomike të Kosovës dhe Serbisë me delegacionin e Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit të Shteteve të Bashkuara. Në...
Lajme21 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët të premten në Shkodër. Lajmi u bë i ditur sot në mbledhjen e qeverisë së Kosovës, ku zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj, e cila...
Lajme21 Shtator 2020
Në Kosovë, të hënën do të qëndrojë një delegacion i qeverisë amerikane i kryesuar nga Adam Boehler, kryeshef ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC). Sot në Kosovë do të vijë...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Liderët e koalicionit që e fituan shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi do të takohen të dielën për bisedime rreth përbërjes së qeverisë. Ata pritet të bisedojnë rreth të gjitha çështjeve të hapura,...
Lajme10 Shtator 2020
Pas disa përplasjeve që i kanë pasur partnerët e koalicionit, sot në njërin nga hotelet e Prishtinës janë takuar kreu i LDK’së, Isa Mustafa, kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kreu i Nismës, Fatmir Limaj....
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj... Sigurisht...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri prit në takim bashkëpartiakun e tij, Agim Veliun. Pas këtij takimi do të ketë konferencë për media.
Lajme07 Shtator 2020
StoltenbergNjë incident i ndodhur para dy javësh në Kosovë kur forcat ushtarake serbe hynë deri në brendësi të kufirit kosovar në zonën e Karaçevës, por edhe mundësia që influenca ruse të trazojë ujërat në një...
Lajme05 Shtator 2020
Të shtunën dhe të dielën, në selinë e Shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian zhvillohen takimet mes Kosovës dhe Serbisë në nivel të ekspertëve. Në rend dite, sipas burimeve diplomatike, janë tri temat për të...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi së bashku me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, gjatë qëndrimit të tyre në Uashington kanë takuar Bruce Swartz nga departamenti i Drejtësisë̈ së Shteteve të Bashkuara...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.