×
Etiketë: qershor
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dikë e pengoi mundësia e arritjes së marrëveshjes në Uashington në muajin qershor. E sipas, tij andaj edhe iu publikua propozimaktakuza nga...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska në konferencën e sotme për shtyp bëri të ditur se shkollat do të kenë udhëzime se si do të bëhet notimi për nxënësit që do ta ndjekin mësimin...
Lajme27 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës sot ka pranuar një donacion të oksigjeno-koncentratorëve nga Organizata Botërore e Shëndetësisë për zvogëlimin e nevojës së prezencës së bombolave të oksigjenit nëpër dhomat e pacientëve. Zyrtarë të...
Ekonomi16 Korrik 2020
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), përmes një komunikate për media njofton se, edhe përkundër situatës së rënduar në gjithë vendin të krijuar si pasojë e pandemisë COVID-19, me angazhimin maksimal të menaxhmentit dhe punëtorëve TC...
Auto14 Korrik 2020
Prodhimi i OPEC ra përsëri në qershor, pasi vendet anëtare të kartelit vazhduan të bashkoheshin pas marrëveshjes së arritur për të mbështetur çmimet e arit të zi. Prodhimi i tyre ra me 1,9 milionë fuçi...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Inflacioni, që mat ndryshimin vjetor të çmimit të mallrave, llogaritet 1,8 për qind gjatë muajit qershor. INSTAT publikoi sot Indeksin e Çmimeve të Konsumit sipas të cilit, ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...
Ekonomi03 Korrik 2020
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se është tejkaluar projeksioni i të hyrave për muajin qershor, raporton Front Online.  Sipas ATK-së, rritje ka pasur edhe krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar....
Lajme02 Korrik 2020
Analisti Armend Muja thotë se duhet ndarë karriera e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit deri në vitin 1999 dhe pas këtij viti. Muja në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Siç njoftojnë nga Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë, gjatë muajit të kaluar, policët e SPB – Tetovë, kanë zbuluar dhe në bazë të ligjit kanë dënuar 775 shkelje në trafik. “Për shkak të...
Lajme28 Qershor 2020
Komuna e Gjilanit është gati për fillimin e fazës së parë të dezinsektimit, dezinfektimit dhe derratizimit. Kryetari Lutfi Haziri ka bërë të ditur se faza e parë dezinfektimit do të fillojë më 30 qershor, gjatë...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Për sot ishte caktuar seanca gjyqësore ku pritej të jepej vendimi për ish-ministrin e Punëve të Brendshëm të Shqipërisë, por ajo është shtyrë për 26 qershor, ka bërë të ditur balkaweb.com. Raportohet se gjyqtari Dhimitër...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.