×
 • Lajme
 • Lajme

  Latifi me një proverb e krahason se si arrit Hoti të jetë në takimin në Washington

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Blerim Latifi, ish-këshilltar i Kadri Veselit, ka shkruar për takimin në Washington dhe pjesëmarrësit atje.

  Madje ai pjesëmarrjen Avdullah Hotit në cilësinë e kryeministrit e ka krahasuar me një proverb të lashtë ” kur dy palë grinden për diçka, vjen e treta për t’i marrë të gjitha!”.

  Sipas Latifit për këtë takim që të jetë protagonistë bërë gjithçka Thaçi, e Kurti bërë gjithçka që ky takim mos të ndodh, ndërsa Hoti shkoi.

  “Thaçi bëri gjithçka për të qenë protagonisti i takimit të sotëm në Shtëpinë e Bardhë. Kurti bëri gjithçka që ky takim të mos ndodhte fare. Në fund Dulla e morri trofeun. Morali i proverbit të lashtë: kur dy palë grinden për diçka, vjen e treta për t’i marrë të gjitha!”, ka shkruar Latifi.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Ademajt i ka prekur shqiptarët në Suedi, atje ku ajo jetonte, por edhe kolegët e saj të punës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Neuropsikiatri Ferid Agani tha në Frontal në T7 se e ka që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grabitje e armatosur dyshohet se ka ndodhur në filialin e një institucioni financiar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Në...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.