×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Stefanoviq: Serbia duhet ta shfrytëzojë rastin në Washington

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Zëvendëskryeministri serb Nebojsha Stefanoviq vlerësoi se Serbia po përballej edhe një herë me sfida të vështira, duke luftuar për interesat e saj jetësore kombëtare, por që falë Presidentit Aleksandar Vuçiq dhe përpjekjeve të tij, ajo arriti të luftojë

  “Pozicioni i Serbisë do të jetë edhe më i fortë pas këtyre bisedimeve dhe Presidenti Vuçiq tërhoqi një veprim që garanton të ardhmen e Serbisë dhe qytetarëve të saj,” deklaroi Stefanoviq në një njoftim për shtyp, raporton Tanjug,.

  Sipas tij, në shumë mënyra, ky është një moment i rëndësishëm historik që ndihmon Serbinë të përmirësojë pozicionin e serbëve që jetojnë në Kosovë por gjithashtu forcon potencialet e saj ekonomike, dhe bën që të gjithë qytetarët e vendit të jetojnë më mirë.

  Serbia duhet ta shfrytëzojë këtë mundësi, dhe ai shton se kjo është një meritë e veçantë e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq “i cili, duke marrë një rol udhëheqës, me argumente të qarta dhe një politikë të përgjegjshme ndaj vendit të tij, hapi dyert për një cikël të ri në të cilin Serbia pa dyshim do të përparojë”.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Njëzet ekipe shpëtimi dhe dronë janë dërguar në zonën ku helikopteri në të cilin ndodheshin presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i...
  Lajme19 Maj 2024
  Ekzekutivi po vazhdon procesin e racionalizimit të agjencive të pavarura dhe atyre qeveritare, por ende nuk se sa prej 80 agjencive aktuale...
  Lajme19 Maj 2024
  Një helikopter me të cilin po udhëtonte presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i tij i jashtëm bëri një ulje të detyruar...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...
  Lajme19 Maj 2024
  Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza, në Zvicër është takuar me diasporën atje, të cilët i ka falënderuar për mikëpritjen. Ai...
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.