×
Etiketë: stefanoviq
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri serb Nebojsha Stefanoviq vlerësoi se Serbia po përballej edhe një herë me sfida të vështira, duke luftuar për interesat e saj jetësore kombëtare, por që falë Presidentit Aleksandar Vuçiq dhe përpjekjeve të tij, ajo...
Lajme26 Qershor 2020
Pavarësisht se u duk se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, do te rifillonin këtë herë me ndërmjetësimin e SHBA në një takim në Uashington, ato sërish stopuan. Këtë herë u anuluan nga pala kosovare për shkak të aktakuzës së ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi...
Lajme25 Qershor 2020
Nënkryetari i Partisë për Liri dhe Drejtësi në Serbi, Borko Stefanoviq që njëherit ishte kryenegociator i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka thënë se “pas ngritjes së aktakuzës kundër presidentit Hashim Thaçi, lind pyetja se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.