×
Etiketë: duhet
Lajme30 Shtator 2020
Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, iu sugjeroi kryeministrit Hoti që t`i drejtohet Speciales për t`ia problematizuar mandatin. Ai beson qe kësaj gjykate mund t`i ketë skaduar mandati. Megjithatë ky nuk beson se qeveria aktuale do...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Rregullimi i shtratit menjëherë pas zgjimit mund t'ju bëjë të lumtur, veçanërisht kur ktheheni tek ai në mbrëmje, por ka edhe disa efekte që duhet t'ju bëjnë të ndaloni këtë rutinë. A keni edhe ju...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është temë e hapur për të cilin duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër – Lepenc”, Sh.A., dhe Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit...
Lajme26 Shtator 2020
Avokati i njohur, Dastid Pallaska, ka folur për përgjegjësinë e rrjedhjes së dosjeve sekrete të Speciales. Me anë të njuë postimi në Facebook, Pallaska ka thënë se personat përgjegjës për rrjedhjen e dosjeve mund të...
Lajme26 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reagaur pas arrestimeve të djeshme të bëra nga EULEX. Hoti në shkrimin e tij thekson se Qeveria e Kosovës beson se drejtësia është mbi të gjitha, dhe se duhet...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lifestyle25 Shtator 2020
Ekspertët thonë se momenti i ngecjes së një hale në fyt duhet përballuar me qetësi e më pas zgjidhjen mund ta gjeni në shtëpi sipas këshillave të mëposhtme. Nëse e gjeni veten në një situatë...
Lajme25 Shtator 2020
Kosova ka para vetes shtatë hapa për të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE. Këtë po e thotë kreu i Institutit Epik, Demush Shaha, i cili nënvizon faktin se Kosova dhe Bosnja...
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.