×
 • Lajme
 • Lajme

  “Liqeni Trump”, Grenell polemizon me gazetarin boshnjak

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  I dërguari i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell të premten ka polemizuar me gazetarin dhe analistin boshnjak, Jasmin Mujanoviq në kuadër të reagimeve pas propozimit që Ujmani të emërtohet “Liqeni Trump”.

  Grenell ka shpërndarë statusin kritikues të Mujanoviqi, duke shkruar: “Kurrë s’ke qenë më i rëndësishëm sesa tani Jasmin”.

  “I dërguari i Presidentit Trump Kosovë-Serbi ka disa ndjenja të rrëmujshme lidhur me pretendimin tim se riemërtimi i kompleksit të Liqenit Gazivoda si “Liqeni Trump” nuk është arritja që ai do të donte të besonim. Dhe ai me sa duket ka kohë të mendojë edhe për këtë. Një diplomat serioz, qartë” , kishte shkruar ndërkaq Mujanoviqi, statusin e të cilit e ka shpërndarë dhe të cilit i është përgjigjur Grenelli.

  Diskutimet për emërtimin e Liqenit të Ujmanit në “Liqeni Trump”, po bëhen edhe në skenën kosovare. Kryeministri Hoti ka deklaruar se është traditë dhe kulturë që të nderohen miqtë, duke lënë të kuptohet se është pro një ideje për ri-emërtim.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Tri bomba gjermane të tipit SC-50 të Luftës së Dytë Botërore janë gjetur sot gjatë punimeve në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në debatin që po zhvillohet ne Parlamentin e Spanjës rreth kërkesës së “Junts” që Qeveria e Spanjës ta njohë pavarësinë e Kosovës...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ish-kryenegociatori në dialogun Kosovë – Serbi, Avni Arifi në një prononcim për Front Online thotë se disa shtete anëtare që janë kundër largimit...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Premtimi i Tubimit Kombëtar, partisë së ekstremit të djathtë për t’i ndaluar personat me dy shtetësi nga disa punë shtetërore në Francë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputeti katalunas Eduard Pujol Bonell ka marrë fjalën për të prezantuar në Parlamentin e Spanjës propozimin e “Junts” që Qeveria e Spanjës...
  Ekonomi25 Qershor 2024
  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sipas kalendarit të publikimeve ka publikuar statistikat për institucionet tjera financiare për muajin maj 2024, remitancat...
  Vip25 Qershor 2024
  Reperi i njohur, Stresi ka një lajm për fansat e tij. Ai përmes rrjetit social Instagram, ka treguar se do të marr...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK’së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i qeverisë Kurti u konfirmua sot pasi prokuroria nis hetimet për faljen ilegale...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.