×
Etiketë: prioritet
Sport23 Shtator 2020
Komiteti Olimpik i Kosovës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka mbajtur konferencë “Forumi për Sportin”, ku janë diskutuar temat si Sporti dhe pandemia, dhe Strategjia Kombëtare për Sporti, Qeverisje e Mirë...
Lajme15 Shtator 2020
Liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të trajtohet me prioritet, janë pajtuar gjatë një takimi të martën ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando dhe koordinatori i Kosovës në dialogun me Serbinë, Skender Hyseni. Orlando, përmes...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se ndjehet i lumtur tek sheh fytyrat e buzëqeshura të fëmijëve në bankat e shkollës. Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këtë vit shkollor po...
Lajme13 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës të hënën do ta nisë sesionin vjeshtor të punës. Ndonëse ka 7 muaj prej kur është konstituuar, deri më tash ka përmbushur vetëm 7 për qind të agjendës legjislative. Kjo, sepse nga...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një postimi të ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në lidhje me marrëveshjen për normalizim ekonomik mes dy...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se duhet të rritet efikasiteti i shërbimeve spitalore, në mënyrë që qytetarët te mos kenë nevojë të marrin shërbime jashtë vendit, e që numri i tyre është enorm....
Lajme01 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, shpreson se Kosova do të jetë prioritet në ran-glistën botërore sa i përket furnizimit me vaksinën kundër Covid 19. Ramadani, gjatë një vizite që i ka...
Lajme30 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në ditën ndërkombëtare të të zhdukurve ka vizituar shoqatën “Thirrjet e Nënave” në Gjakovë Kurti ka shkruar në Facebook se edhe 21 vjet pas luftës, ende nuk dihet për...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Në prezantimin programit, mandatari për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se një ndër prioritet e para të Qeverisë së re është lufta kundër koronavirusit dhe Ekonomia. Zaev paralajmëroi edhe reforma...
Lajme24 Gusht 2020
Që kur janë paraqitur rastet e para me Koronavirus, stafi mjekësor ishte në vijën e parë të frontit përballë betejës me pandeminë, duke mos u kursyer për asnjë moment. Në mesin e tyre është edhe...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, tha se rihapja e shkollave në shtator është veprim i domosdoshëm shoqëror, ekonomik dhe moral, duke këmbëngulur se ato mund të operojnë në mënyrë të sigurt, pavarësisht rrezikut...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka lëshuar akuza të reja ndaj Qeverisë së vendit, e cila udhëhiqet nga kolegu i saj partiak, Avdullah Hoti. Osmani, ish-nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë...
Lajme06 Gusht 2020
Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë një adresim, përmes së cilit ka shprehur falënderim për mikpritjen që i është bërë atij bashkë me bashkëshorten në Prishtinë. Rohde ka shprehur mbështetejn...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.