Lajme

Ahmeti: Për ne prioritet është dhe mbetet shëndeti i fëmijëve

Ahmeti: Për ne prioritet është dhe mbetet shëndeti i fëmijëve
14:08 | 14 Shtator 2020

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se ndjehet i lumtur tek sheh fytyrat e buzëqeshura të fëmijëve në bankat e shkollës.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këtë vit shkollor po e nisin në rrethana të pazakonta, me rregulla të reja e kujdes të shtuar, por ne iu urojmë vit të mbarë, suksese në rrugëtimin e tyre e mbi të gjitha shëndet!.

Postimi i plotë:

I lumtur të shoh fytyrat e buzëqeshura të fëmijëve në bankat e shkollës “Nazim Gafurri”.
Po e fillojnë këtë vit shkollor në rrethana të pazakonta, me rregulla të reja e kujdes të shtuar, por ne iu urojmë vit të mbarë, suksese në rrugëtimin e tyre e mbi të gjitha shëndet!
Për ne prioritet është dhe mbetet shëndeti i fëmijëve, andaj i falenderojmë mësimdhënësit, prindërit e fëmijët për përkushtimin dhe kujdesin ndaj vetes dhe të tjerëve rreth nesh!
Urime e ju priftë e mbara.

 

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera