×
Etiketë: policia
Kronika26 Prill 2022
Dje në Fushë Kosovë është raportuar për një rast të dhunës në familje. Policia njofton se një burrë në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë ndaj bashkësortes dhe vajzës së tij. "Është arrestuar i dyshuari...
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Policia mbrëmë ka qëlluar mbi një veturë në qendër të Parisit, duke lënë të vdekur dy persona e një tjetër të plagosur, kanë bërë të ditur radioja France Info dhe e përditshmja franceze Le Figaro....
Lajme01 Tetor 2020
Policia e Kosovës në  bashkëpunim  me inspektorë të policisë dhe oficerë të doganës, të asistuar nga ATK-ja dhe AVUK-u, sot kanë filluar një aksion në fabrikën e përpunimit të mishit “BUQUKU”, në dalje të qytetit...
Lajme01 Tetor 2020
Në orët e para të mëngjesit të së enjtes policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës lidhur me përfshirjen në veprimtari kriminale. Aksion ky që vjen si vazhdimësi e asaj në...
Kronika01 Tetor 2020
Një 30-vjeçar ka vdekur dje si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Sipas Policisë, viktima dyshohet se ishte duke punuar me traktor dhe aksidentalisht ka...
Lajme30 Shtator 2020
Një 30 vjeçar ka vdekur si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Lajmin e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për...
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka reaguar ndaj shkrimeve në mediat serbe lidhur me një “tentim kidnapimi” të një të mituri në Obiliq. Njoftimi i policisë: Lidhur me informacionet e publikuara në mediat serbe, që sipas tyre,...
Kronika30 Shtator 2020
Policia mbrëmë ka pranuar një informatë, të cilën e ka trajtuar dhe ka arritur të zbulojë disa pamje në rrjete sociale, ku në një lokacion në rajonin e Prishtinës, përkatësisht në një aheng në Prapashticë,...
Lajme30 Shtator 2020
olicia e Kosovës është duke kërkuar një person, shtetas të Shqipërisë, nën dyshimit për bashkësi jashtëmartesore me një të mitur, që të martën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka sjellë në jetë një foshnje....
Lajme29 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi thotë se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të OVL të UÇK-së Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Ai në Pressing në T7 ka...
Kronika29 Shtator 2020
Dy aksidente kanë ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, por pa të lënduar. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për Front Online, ku sipas informacioneve zyrtare kanë qenë  dy vetaksidente. "Me datë 29.09.2020 rreth orës 16:05...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka ndërmarrë një aksion në rajonin e Pejës, nën dyshimin për trafikim armësh. Në një përgjigje, Policia thotë se në këtë aksion kanë marrë pjesë Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar....
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë patrullimit ka ndaluar veturën me targa të Serbisë, në të cilën janë gjetur të ngarkuara mallra të ndryshme: 270 kg mish i pulës, 48 kanaqe pije energjike, 1...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.