[wp-story]

Kronika

Policia konfiskon 270 kilogram mish pule në Rogoçicë

Policia konfiskon 270 kilogram mish pule në Rogoçicë
09:26 | 29 Shtator 2020

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë patrullimit ka ndaluar veturën me targa të Serbisë, në të cilën janë gjetur të ngarkuara mallra të ndryshme: 270 kg mish i pulës, 48 kanaqe pije energjike, 1 kg duhan refuz dhe dy shteka me cigare.

Rasti ka ndodhur në fshatin Rogoçicë të Kamenicë.

Siç njofton PK, mallrat dhe vetura e të dyshuarit janë sekuestruar dhe dërguar në terminalin doganor.

“Njësiti policor gjatë patrullimit ka ndaluar veturën me targa të Serbisë. Gjatë kontrollit të automjetit është konstatuar se kishte pas të ngarkuara mallra të ndryshme: 270 kg mish i pulës, 48 kanaqe pije energjike, 1 kg duhan refuz dhe dy shteka me cigare. Në konsultim me prokurorin mallrat dhe vetura e të dyshuarit janë sekuestruar dhe dërguar në terminalin doganor, i dyshuari është liruar”, thuhet në njoftim.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera