×
 • Lajme
 • Lajme

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

  FrontOnline
  25 Nëntor 2021

  Nëse po pyesni veten se si do ti kaloni këto ditë të ftofta dimri, mënyra më e lehtë është duke mbështjellur duart rreth një filxhani të ngrohtë me çokollatë të nxehtë..

  Një kombinim i pluhurit të kakaos dhe copëzave të çokollatës e bëjnë këtë çokollatë të nxehtë më të shijshme dhe të pa rezistueshme.

  Përveq shijes së mrekullueshme dhe ngrohtësisë që jep kjo çokollatë e nxehtë, në të ju presin edhe shumë vitamina dhe minerale të nevojshme për të tejkaluar këtë periudhë të vitit sa më lehtë dhe pa ftohje.

  Pluhuri i kakaos është gjithashtu i pasur me flavanole, një përbërës bimor që kontribuon në uljen e niveleve të presionit të gjakut, zvogëlimin e rrezikut të sulmit në zemër, kancerit dhe goditjes në tru, dhe përmirësimin e humorit dhe njohjes mendore.

  Thjesht një filxhan me çokollatë ju bën të lumtur,  prandaj të përmbyllim këtë vit me aromën më të mirë..Prince Hot Chocolate.

  https://fb.watch/9u2R3CeyIy/

  https://fb.watch/9u2TbJ36im/

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Ekonomi01 Dhjetor 2023
  Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me udhëzime shtesë që të kihet kujdes sa u përket monedhave të falsifikuara. BQK njofton qytetarët...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të propozojnë që urgjentisht në kornizën negociuese të Serbisë për anëtarësim në bllok të përfshihet edhe...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton qytetarët se ka pezulluar përkohësisht funksionimin e platformës elektronike “Gjej dhe ndërro Qendrën e Votimit”. Bëhet e...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ka shkuar në 54 numri i të vdekurve në Gaza që kur Izraeli rifilloi operacionin e tij ushtarak të premten në mëngjes,...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ka përfunduar seanca e sontme e Kuvendit të Kosovës, në të cilën në rend të ditës ishin pyetjet parlamentare të deputetëve për...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia thotë se listat e pritjeve në institucionet shëndetësore publike janë duke u trajtuar me prioritet. Duke iu...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është takuar me homologun e tij kroat, Davor Bozhinoviq. Sveçla e Bozhinoviq folën për situatën...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Liverpooli ka arritur një rekord të madh të Wolverhampton Wanderers, i cili daton që nga viti i largët 1939. Reds kanë fituar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.