Lajme

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
10:51 | 25 Nëntor 2021

Nëse po pyesni veten se si do ti kaloni këto ditë të ftofta dimri, mënyra më e lehtë është duke mbështjellur duart rreth një filxhani të ngrohtë me çokollatë të nxehtë..

Një kombinim i pluhurit të kakaos dhe copëzave të çokollatës e bëjnë këtë çokollatë të nxehtë më të shijshme dhe të pa rezistueshme.

Përveq shijes së mrekullueshme dhe ngrohtësisë që jep kjo çokollatë e nxehtë, në të ju presin edhe shumë vitamina dhe minerale të nevojshme për të tejkaluar këtë periudhë të vitit sa më lehtë dhe pa ftohje.

Pluhuri i kakaos është gjithashtu i pasur me flavanole, një përbërës bimor që kontribuon në uljen e niveleve të presionit të gjakut, zvogëlimin e rrezikut të sulmit në zemër, kancerit dhe goditjes në tru, dhe përmirësimin e humorit dhe njohjes mendore.

Thjesht një filxhan me çokollatë ju bën të lumtur,  prandaj të përmbyllim këtë vit me aromën më të mirë..Prince Hot Chocolate.

https://fb.watch/9u2R3CeyIy/

https://fb.watch/9u2TbJ36im/

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera