×
 • Lajme
 • Lajme

  Kur do të fillojnë reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për javën që vjen

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës.

  Prishtina Weather njofton se reshjet e shiut do të fillojnë nga dita e enjte.

  Ky është parashikimi i plotë i motit:

  Ditëve të para të javës mbetet mot shumë i ngrohtë veror. Të enjten dhe të premten priten reshje lokale shiu. Nga e premtja temperaturat në rënie.

  13.09.2020 – Fusha anticiklonike të shtrira mbi rajon dhe masa të ngrohta ajrore do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot shumë të ngrohtë edhe ditëve të para të javës në vijim. Do të mbretërojë mot kryesisht me diell, por kohëpaskohe do të ketë vranësira kalimtare.

  Nga dita e enjte dhe ditën e premte nga Europa qendrore një front i ftohtë do të kaloj mbi rajon, që pasditen e së enjtes dhe të premten sjell kushte për reshje lokale shiu me bubullimë. Nga dita e premte edhe temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme edhe nën vlera mesatare.

  Në fundjavë parashihet të mbajë mot i freskët, por kryesisht me kthjellime.

  14.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

  15.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.

  16.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell, kohëpaskohe vransira kalimtare.

  17.09 – Mbetet shumë ngrohtë. Pasdite pjesërisht vranët me mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

  18.09 – Më freskët, kryesisht me vranësira, me reshje lokale shiu dhe bubullima.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka deklaruar në seancën e Parlamentit shqiptar se sulmi i grupeve terroriste serbe në veri...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri federal gjerman i Bujqësisë, Cem Özdemir në prag të vizitës së tij në Kosovë ka deklaruar se Kosova sërish është nën...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.