Gjuha:
×
Etiketë: reshjet
Lajme15 Shtator 2020
Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten parashihet rënie të përkohshme të presionit atmosferik dhe vranësira të dendura të cilat vende–vende parashihen të...
Lajme13 Shtator 2020
Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës. Prishtina Weather njofton...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e përmbytjeve në rajonin verior të Detit të Zi në Turqi, ndërsa mbi 11 persona raportohen të zhdukur”, ka deklaruar ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. Pamjet nga...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, i shoqëruar nga kryetarët e komunave, ka vizituar fermerët e prekur nga demët e breshrit dhe reshjeve të fundit të shiut në Pejë, Istog, Junik dhe...
Lajme05 Gusht 2020
Sot në Kosovë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm. Rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër kanë përfshirë shumë rajone të Kosovës. Reshje breshri ka pasur sidomos në rajonin e Pejës,...
Lajme23 Qershor 2020
Moti i paqëndrueshëm pritet të mbajë në fillim të kësaj jave. Sipas Prishtina Weather ditët në vazhdim do të shoqërohen me vranësia dhe reshje shiu. Paqëndrueshmëria e motit do të vijojë për ditën e martë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.