×
Etiketë: shiut
Lajme30 Shtator 2020
Njëri prej atraksioneve turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës,  është mbushur përsëri me ujë. Pas reshjeve të shiut gjatë javës së kaluar, Ujëvara është mbushur përsëri pas një periudhe thatësie.
Lajme23 Shtator 2020
Mot i ligë ka mbretëruar sot gjatë ditës në vendin tonë. E, në pjesën më të madhe pati edhe reshje shiu, madje në disa qytete edhe përmbytje. Përmes disa imazheve mund të shihni se si...
Lajme15 Shtator 2020
Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten parashihet rënie të përkohshme të presionit atmosferik dhe vranësira të dendura të cilat vende–vende parashihen të...
Lajme13 Shtator 2020
Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës. Prishtina Weather njofton...
Lajme09 Shtator 2020
Masa të ngrohta ajrore që kanë përfshi rajonin tonë dhe fusha të presionit të rritur, do të favorizojnë mot shumë të ngrohtë dhe kryesisht të kthjellët edhe përgjatë ditëve të ardhshme dhe fundjavës. Temperaturat gjatë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e përmbytjeve në rajonin verior të Detit të Zi në Turqi, ndërsa mbi 11 persona raportohen të zhdukur”, ka deklaruar ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. Pamjet nga...
Lajme18 Gusht 2020
Reshjet e mëdha të shiut të cilat zgjatën më shumë se gjysmë ore kanë vërshuar rrugët në Prishtinë. Në Rrugën B vozitësve iu është vështirësuar lëvizja e automjeteve për shkak të ujit të madh në...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, i shoqëruar nga kryetarët e komunave, ka vizituar fermerët e prekur nga demët e breshrit dhe reshjeve të fundit të shiut në Pejë, Istog, Junik dhe...
Lajme05 Gusht 2020
Sot në Kosovë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm. Rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër kanë përfshirë shumë rajone të Kosovës. Reshje breshri ka pasur sidomos në rajonin e Pejës,...
Lajme23 Korrik 2020
Një shi i madh i cili para pak çastesh ka rënë furishëm në Prishtinë, ka bllokuar disa rrugë të kryeqytetit. Njëri nga lexuesit e KosovaPress, ka dërguar disa video nga lagjja “Tasligje”, ku shihet se...
Lajme23 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se uji i pijshëm është brenda standardeve të parapara për ujin e pijshëm. Kosova sot është përballur me reshje pa pushim, ndërkohë është thënë se ka...
Lajme18 Qershor 2020
Mot i freskët dhe i paqëndrueshëm që po mbretëron këtë muajin e parë të verës meteorologjike, si dhe të reshurat e shpeshta, duket se do të na përcjellin edhe përgjatë javëve në vijim. Kjo sipas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.