×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga +30 gradë, në reshje të shiut – ky është moti për pesë ditët e ardhshme

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Masa të ngrohta ajrore që kanë përfshi rajonin tonë dhe fusha të presionit të rritur, do të favorizojnë mot shumë të ngrohtë dhe kryesisht të kthjellët edhe përgjatë ditëve të ardhshme dhe fundjavës.

  Temperaturat gjatë kësaj periudhe mbesin ndjeshëm mbi vlera mesatare, që vende-vende do të arrijnë deri në 30C.Mot i tillë veror pritet të na shoqërojë edhe gjatë javës në vijim, me temperatura mbi vlera mesatare. Tek në pjesën e dytë të javës paraqiten mundësi për reshje lokale shiu.10.09 – Kryesisht kthjellët, me diell dhe shumë ngrohtë.
  11.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.
  12.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.
  13.09 – Shumë ngrohtë, kthjellët dhe me diell.
  14.09 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë.

  Temperaturat minimale do të lëvizin nga 13C deri në 15C, ndërsa maksimalet nga 28C deri në 30C.
  Era do të fryejë kryesisht nga verilindja, e lehtë dhe mesatare 3-10m/s.
  Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale, me tendencë rritjeje nga fundjava.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Tarik Kurgash, një polic i gjeneratave të reja të Policisë së Kosovës, është i arrestuari nën dyshimet për shkaktimin e aksidentit me...
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja gjermane e Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Ursula Nonnemacher do ta vizitojë Kosovën për të mësuar rreth rekrutimit të stafit të ri infermieror nga...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...
  Lajme24 Qershor 2024
  Disa qytete të Kosovës, dje janë përfshirë nga një valë e madhe e reshjeve të shiut. Në disa zona të Kosovës, këto...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria e nënvlerësuar përballet sot me Spanjën, një nga favoritët për të fituar Euro 2024, teksa mbetet “ambicioze” pasi kërkon të sigurojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.