×
Etiketë: ky
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Front TV29 Shtator 2020
Një person është rrëzuar pa vetëdije para sporteleve te Qendra për Shërbim me Qytetarë në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës. Lidhur me rastin për Front Online, ka folur nënkryetari i Komunës Muhedin Nushi....
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Një nga konfliktet “e ngrira” të Europës ka shpërthyer përsëri. Në të gdhirë të së dielës, ushtria armene i është kundërpërgjigjur blindave dhe avionëve e Azerbajxhanit. Dhjetëra njerëz janë vrarë, duke përfshirë edhe civilë, ndërsa...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në mbarë botën, numri i viktimave nga koronavirusi mund të arrijë deri në 2 milionë, së paku deri në gjetjen e një vaksine kundër Covid-19. Ky është paralajmërimi më i fundit i Organizatës Botërore të...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Qyteti brazilian i Manaus, i cili u shkatërrua nga pandemia e Coronavirusit, mund të ketë pasur aq shumë të infektuar sa që popullsia e tij tani përfiton nga “imuniteti i tufës”, sipas një studimi preliminar....
Lajme24 Shtator 2020
Emisari i Posaçëm e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, për dialogun Kosovë–Serbi, Richard Grenell, në llogarinë e tij në Twitter ka shpërndarë lajmin e Gazetës Express ku thuhet për Liqenin e Ujmanit se ky është...
Lifestyle24 Shtator 2020
Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ka miliona mënyra për të humbur kile, madje edhe nga ato që premtojnë rezultate të shpejta, por shumica...
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe shi. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme22 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza në një konferencë për media, ka thënë se situata ekonomike në vend është duke u vështirësuar si rezultat i pandemisë COVID-19.Hamza ka thënë se është vonuar procedimi...
Lajme22 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.IHK njofton se riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Burrat me jetëgjatësinë mesatare më të madhe në Europë jetojnë në qytetin italian të Trentos, sipas Eurostat. Jetëgjatësia mesatare e meshkujve në këtë qytet është 82,7 vjeç. Në vijim vjen rajoni i Madridit, në Spanjë...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, së bashku me një delegacion të Qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC)...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ka qenë ora 00:07 minuta e mesnatës së 19 shtatorit 2020, ku tre oficerë të Pikës së Kontrollit në Morinë, kanë kapur në kushtet e flagrancës 34-vjeçaren Fjolla Morina. E reja me arsim të mesëm,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.